PROFITEST PVSUN MEMO

Päikesepaneelide ohutustester PROFITEST PVsun Memo

1650.00  +km

Ohutuse tagamiseks tuleb fotoelektrilisi päikesepaneele paigalduse järel ja hiljem perioodiliselt testida nende elektri-isolatsiooni ja kaitsemaandusühendusi. Testimise muudab keerukaks see, et elektripaigaldistele ette nähtud isolatsioonitestrid aga ei võimalda isolatsiooni kontrollida pinge all, kuid päikesepaneel on valguse käes pingestatud. Tuleb kasutada spetsiaalset päikesepaneelide ohutustestrit, näiteks mõnda firma Gossen Metrawatt PROFITEST PV seeria ohutustestrit.

Uusim neist on päikesepaneelide ohutustester PROFITEST PVsun Memo, mis võimaldab fotoelektriliste päikesepaneelide pinge all testimist. Allpool on viimasena nimetatud päikesepaneelide ohutustestri lühikirjeldus.

 

 

Description

Omadused ja kasutamine

Päikesepaneelide ohutustester PROFITEST PVsun Memo on ette nähtud päikesepaneelide ja nende elektriahelate elektriohutuse testimiseks vastavalt standardile EN 62446. Seade võimaldab mõõta alalispinget kuni 1000 V ja -voolu kuni 20 A. PROFITEST PVsun Memo sobib nii päikesepaneelide paigaldajatele kui päikeseenergiasüsteemi ohutuse kontrolliks auditil, kuna võimaldab salvestada kuni 10 000 mõõtetulemust.

Isolatsioonitakistuse mõõtmine (0 … 20 MΩ) on võimalik ka  pingestatud olekus testpingel 250 V / 500 V / 1000 VDC. Kaitsemaandusjuhi katkematuse kontroll 0 … 10 Ω teostatakse 200 mA vooluga. Testimisel seade vahetab automaatselt polaarsust.

Tester on väike ja tugev ning sobib kasutamiseks nii rasketes ilmastiku tingimustes kui ka pimedas. Seadet on mugav kasutada, kuna see kaalub ainult 500 g ja kasutab nelja AA-patareid. Kaasas on tasuta tarkvara PROFITEST PVsun memo Control Center. Enne testimise alustamist saab tarkvara kaudu kõik testitava objekti andmed testrisse laadida. See muudab objektil mõõtmised kiireks ja mugavaks. Mõõtetulemused salvestatakse testrisse peale edukat mõõtmist. Seejärel saab läbi USB-liidese mõõtetulemused edastada arvutisse ja neid tarkvaras edasi töödelda.

Testri lisadena on saadaval päikesekiirguse võimsuse andur (W/m2), kontaktivaba temperatuuriandur, kaldenurga määraja ja mitmesuguseid täiendavaid mõõteproovikuid.

Loe lisaks: Miks ja kuidas testida päikesepaneelide elektriohutust?

Gossen Metrawatt GmbH kataloog

Millise mõõteriistaga tuleks elektriohutust testida?