Lenze on Saksamaa sagedusmuundurite ja servoajamite lipulaev, mis pakub lõputult võimalusi masinaehitajatele. Põhirõhk on intralogistika vajadustel. Kvaliteedi, täpsuse ja töökindluse osas kompromisse ei tehta.

Lenze toodab tervet kompleksi alates reduktorist ja mootorist kuni kontrollerite ja kasutajaliidesteni.

Lenze tootevalikus on:
  • püsimagnet- ja asünkroon servomootorid;
  • mitmesugused täppisreduktorid ja mootorreduktorid,
  • laias valikus vaheldid ja sagedusmuundurid asünkroonmootorite ja servomootorite juhtimiseks,
  • automaatikaseadmed – programmeeritavad kontrollerid, kasutajaliidesed,
  • tarkvaralahendused tootearenduseks, automatiseerimiseks jm.
Lenze on tegutsenud üle 60 aasta

Gruppi kuulub 52 firmat ja 5 logistikakeskust üle maailma 60 riigis kõigil mandritel. Saavutatud on globaalne kohalolek, kõigi toodete kiired tarned ja lähedus klientidele igas maailma nurgas. Nende tehniline tugi töötab puhkepäevadeta ööpäeva- ja aastaringselt, tagades kiire ja tõhusa lahenduse kõigile klientide probleemidele, soovidele ja vajadustele. Kontsernis töötab üle 3300 inimese, 2013/2014 majandusaasta käive oli 610 miljonit eurot.

Lenze on tuntud kaubamärk ka Eestis

Energiatehnika OÜ on Lenze ainus volitatud süsteemiintegraator Eestis. Energiatehnika OÜ pakub ainsana Eestis Lenze tehnilist tuge. Sa saad otse rääkida ilma vahendajata volitatud elektriinseneriga, konsulteerida oma probleemi osas ning saada endale sobiv lahendus. Elektriinseneri sekkumine tööstusautomaatika komponentide valikul tagab sujuva töö ning vähendab võimalikke tekkivaid lisamuresid ja lisakulusid.

Meie insenerid on läbinud Lenze automaatika süsteemide koolituse. Valik sagedusmuundureid ja servoajameid on meil laos olemas või kättesaadavad lühikese tarneajaga.

Lenze pakub lahendusi alates ühe muutuja kontrollimisest kuni keerukate automaatikaseadmeteni ja kõik, mis nende vahele jääb.

Lenze tööstuslikud arvutid on loodud kasutamiseks tööstuskeskkonnas, kus on tavapärasest kõrgem tolmutase ja vibratsioon; suur temperatuurivahemik ja muud tööstusele iseloomulikud erisused.

Kui seni oli tähtis eelkõige inverteri võimalikult madal hind, siis süvenev spetsialistide nappus ja kasvav palgakulu sunnib üha rohkem kasutama minimaalset tööd nõudvaid ja töökindlaid lahendusi. Viimastel aastatel kasutatakse üha laiemalt kõrge kaitseastmega seinalekinnitatavaid sagedusmuundureid, mis ei vaja elektrikilpi. Väiksematel võimsustel on inverter võimalik paigaldada vahetult mootorile, mis nõua enam isegi seina olemasolu ega ka pikka varjestatud mootorikaablit.

Lenze nutimootorid on arvukalt manustatud funktsioonidega materjalide logistika rakendustele – konveieritele saab seadistada erinevaid püsikiirusi; kontktoreid ega magnetkäiviteid polegi vaja. Lisaks, Lenze nutimootor vastab kõrgeima energiatõhususe normidele ja seda saab väga mugavalt juhtida nutitelefoniga.

Lenze servo- ja sagedusmuundurid pakuvad alati õiget lahendust kiiruse- ja momendijuhtimiseks ning täpseks positsioneerimiseks ühe- või mitmeteljelistes lahendustes.

Lenze servoinverterid on keerukama juhtimisega sagedusmuundurid, mis on ette nähtud servomootorite kiiruse, asendi või pöördemomendi tagasisidestatud täppisjuhtimiseks.

 

Lenze mootorid – masinate südamed
Üks on kindel: Oma mootoritele peate kindlad olema. Nad muudavad elektrienergia mehaaniliseks energiaks ja on seetõttu teie masinas keskseks ajamikomponendiks.

Kuna mootorid mängivad nii olulist rolli, pakub Lenze teile optimaalse käitumisjõuga ja rakendusele orienteeritud mootoreid.

Elektrimootor pole universaaalne lahendus kõikide rakenduste jaoks. Paljud rakendused nõuavad madalat kiirust ja suurt momenti. Lenze reduktorid on kõrge kasuteguriga ja saadaval laias valikus. Olemas on ka lisad nagu sidurid, lukustuspuksid jne.

Lenze on astunud veel ühe sammu lihtsama tuleviku suunas – täiuslik kombinatsioon: Hooldusvabad Lenze operaatoripaneelid, integreeritud loogikakontrolleriga – liikumine ja visuaalsus ühes komponendis. Lenze operaatoripaneelid sobivad ideaalselt kasutamiseks juhtimis- ja visualiseerimissüsteemina kontrolleripõhistes automatiseerimissüsteemides tsentraalse liikumise juhtimisega, või visuaalseadmena ajamipõhises automatiseerimissüsteemis.

Energiatehnika OÜ on ainus Lenze volitatud süsteemiintegraator Eestis.
Võta ühendust ja leiame sobivad lahendused just Sinu tööstusele!