KUI TÖÖTAD VÄLJA UUT SEADET JA MÕLGUTAD EKSPORDIMÕTTEID

Seadmete ja masinate ohutus, riskianalüüs ja testimine

Kellele ja milleks on vajalik seadmete ja masinate riskianalüüs ja testimine?

Kui olete välja mõelnud ja või ehitanud uudse masina või seadme, siis soovite seda võimalikult kiiresti tootma ja müüma hakata. Kõige suurema kiirenduse oma ärile saate suurtelt turgudelt. Seal nõutakse aga mitmesuguseid sertifikaate või on kehtestatud rida ohutusnõudeid, mida tuleb täita. Meil on väärtuslikud kogemused trammide, väiketuulikute, katsebasseinide, mesindusmasinate ja pakiautomaatide nõuetega vastavuse tagamisel Euroopas, Ameerikas ja Austraalias. Suurimaks edulooks on Cleveron AS, kelle pakiroboteid müüakse üle maailma. Oleme neid masinate riskianalüüsil ja sertifitseerimisel korduvalt aidanud.

Seade ei tohi inimest tappa, minna põlema ega reostada keskkonda

Kogu maailma ohutusnõuded võib lühidalt kokku võtta ühte lausesse: seade ei tohi inimest tappa, minna põlema ega reostada keskkonda. Muidugimõista on tegelikkus palju keerulisem – ohutusnõuete kohta on tuhandeid standardeid, eeskirju, määrusi ja seadusi, mis üksikasjalikult reguleerivad mitmesugustele seadmetele ja paigaldistele kehtivaid ohutusnõudeid, testimismetoodikaid ja -vahendeid. Mahukast ohutuse valdkonnast ülevaate saamine nõuab aastaid sellega tegelemist.

Toote keelustamine ja kahjunõuded

Teile meeldib kindlasti rohkem, kui kriitiline ohutusalane teave teie seadme kohta saabub väga delikaatselt meilt, mitte sihtturu järelvalveorganilt. Viimane võib tähendada toote keelustamist, kahjunõudeid ja tohutult suuremat rahalist ja närvikulu, võrreldes õigeaegse riskianalüüsiga. Lisaks, anname sõbralikke soovitusi, kuidas ohutusnõudeid täita diskreetselt ainult teile, arvestades maksimaalselt olemasolevat lahendust. See nõuab inseneride meeskonna süvenemist olemasolevasse lahendusse ja standardite nõuete põhjalikku tundmist, et tihedas koostöös kliendiga leida üles just tema seadmele sobivaim ja päriselt töötav tehniline võimalus nõuetekohase ohutuse ja töökindluse tagamiseks.

Standard EN 12100

Riskianalüüsis käsitletakse põhjalikult kõiki seadme kasutamisega seotud riske ja nende maandamise meetmeid igas töörežiimis vastavalt standardile EN 12100. Tulemuseks on riskianalüüsi failid, turvasüsteemide nõutava sooritustaseme info (performance level), töökindluse arvutused ning konkreetsed soovitused seadme turvalisuse tõstmiseks nõutavale tasemele. Riskianalüüs on alati vajalik enne sertifitseerimist või ohutusnõuetele vastavuse deklareerimist, mis on teatud liiki toodetel nt Euroopa Liidus lubatud. Nõustame klienti operatiivselt ka sertifitseerimise ajal, kui sertifitseerijal on toote kohta küsimusi. Sertifitseerija kutsumine on seotud suurte kuludega ja tema kohalviibimise aeg on piiratud. Seetõttu tuleb kõiki tema küsimusi lahendada väga operatiivselt. Sertifitseerimise barjääri ületamine avab teile sihtturu ja olete vabad toodet müüma niipalju kui soovite. Õnnestunud sertifitseertimine on alati suur saavutus.

Riskianalüüs enne projekti

Soovitame klientidel alati riskianalüüsi teha enne seadme projekti, kuna see aitab vältida kalleid vigu ja ümbertegemisi ning seade tuleb ka ohutum, mis kokkuvõttes säästab aega ja raha kaugelt rohkem kui riskianalüüsile kulus. Pealegi, riskianalüüs tuleb ikkagi teha ja see võib projekti keskel hoopis mahukamaks ja kallimaks osutuda, kuna on vaja leida ohutud lahendused ja põhjendused juba teostatud lahendustele, mis ei pruugi kõike riske arvestada. Nii tekib hulk toote variatsioone, mille haldamine on keeruline ja “sööb” teie kasumit.

Võtke meiega julgesti ühendust, jätke oma kontaktandmed ja kirjeldage lühidalt oma seadet ning vajadusi.

    Võta meiega ühendust:





    Tehtud töid masinate ohutuse, riskianalüüsi ja testimise vallas:

    HELSINGI LINNATRANSPORDI TELLIMUSEL VALMISTATUD ELEKTROONIKATESTER

     

    Helsingi linnatranspordi (HKL) tellimusel töötasime välja automaatse testri trammide elektroonikaseadmete testimiseks. Seadmega on võimalik testida 23 erinevat elektroonikaplokki. Testida saab nii automaatselt, kui ka käsitsi – samm-sammulise häälestamise või veaotsinguga. Tester võimaldab keerukate elektroonikaseadmete väga kiiret, täpset ja täielikku testimist, ilma et oleks vaja kasutada kvalifitseeritud ja kõrgelt tasustatud tööjõudu. Testide tulemused protokollitakse automaatselt ja saadetakse serverisse.