Näited tehtud töödest

MUUDETAVA VÄLJUNDSAGEDUSEGA REGULEERITAV SIINUSPINGEALLIKAS

2015. aastal projekteerisime ja valmistasime kliendi tellimusel reguleeritava väljundpinge ja sagedusega galvaaniliselt eraldatud toiteallika. Sellega katsetatakse ettevõtte toodangut erinevatel 50 või 60 Hz siinuspinge väärtustel.

LAEVAMUDELITE KATSEBASSEINI SERVOAJAMID

Koostöös ASiga Baltic Workboats täitsime TTÜ Kuressaare Kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse tellimuse ning 1projekteerisime, tarnisime ja paigaldasime laevamudelite katsebasseini mudelivankri ja lainegeneraatori Lenze servoajamid ning nende toite- ja turvasüsteemid. Servoajamite juhtimine toimub üle EtherCati. 60meetrises katsebasseinis uuritakse laevamudelite omadusi erinevate lainete ja liikumiskiiruste juures. Eesti laevaehitus vajab selliseid reaalsetele oludele lähedasi katseid, et arendada turvalisi, kiireid ning energia- ja materjalisäästlikke laevakeresid. Lähemalt saab vaadata aadressil http://www.scc.ee/ee/

ELEKTROONIKATESTER

HKLi tellimusel töötasime välja automaatse testri trammide elektroonikaseadmetele. Seade testib 23 erinevat elektroonikaplokki. Testida saab nii automaatselt kui ka käsitsi samm-sammulise häälestamise või veaotsinguga. Tester võimaldab keerukate elektroonikaseadmete väga kiiret, täpset ja täielikku testimist, ilma et oleks vaja kasutada kõrgelt kvalifitseeritud tööjõudu. Testide tulemused protokollitakse automaatselt ja saadetakse serveriss

KÕRGSAGEDUSLIK KÕRGEPINGEALLIKAS

European Spallation Source ehk ESS (spallation – materjaliosakeste eraldumine kehast kokkupõrke või pingega) on 2017. aastast Rootsis ehitatav prootonikiirendi, millest saab tähtis uurimisobjekt teadlastele ja ka tööstusinseneridele. Kuna tegu on mahuka ja uuendusliku teadustööga, panustab kiirendi projekti üle 40 koostööpartneri kogu maailmast. Üks nendest on Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ). Energiatehnika OÜ võitis kõrgepinge impulsstrafo toiteallika ja testseadme projekteerimise ja valmistamise riigihanke. 10 kilovoldiste väljundpingeimpulsside võimsus on kuni 0,5 megavatti. Alalispinge ulatub 40 kilovoldini.

KUTTERI AJAMI MODERNISEERIMINE

Linnamäe Lihatööstuse ASi tellimusel moderniseerisime 2018. aastal kutteri 90 kW elektriajami, mis varustati sagedus-muunduriga (vt pilti 4). Moderniseerimise peamine tulemus oli ajami käivitusvoolu ja koormuste oluline vähenemine ning juhtimissüsteemi lihtsusustumine. Suur käivitusvool häiris varem teiste seadmete tööd. Paigaldatud kõrge kaitseastega IP55 sagedusmuundur ei vaja eraldi elektrikilpi ja seda võib veega puhastada.