Niiskusmõõtja PeakTech 5200

25.54  +km

Niiskusmõõtja PeakTech 5200 on praktiline ja väga tasuv vahend nii ehitusel kui koduses majapidamises näiteks müüritise, puidu, krohvi, kipsi, papi vm materjalide niiskuse mõõtmiseks.

Sobib hästi küttepuude niiskuse mõõtmiseks.

 

Description

Seadme kasutamine on väga lihtne – valige nupu abil, kas mõõdate puidu või ehitusmaterjali niiskust ja torgake mõõteteravikud materjali sisse.
Niiskusprotsendi väärtuse saab seejärel lugeda ekraanilt. Roheline, kollane ja punane LED indikaator annavad teada, kas materjal on vastavalt kuiv, niiske või märg.
Sedasi saab kiiresti määrata, kas materjal on kuiv või niiske.
Lisafunktsiooniks on keskkonnatemperatuuri mõõtmine.

 

Puitkütuste kütteväärtus sõltub niikusest väga tugevasti – niiskelt on see 1-2 kWh/kg, õhukuival kuni 3,8 kWh/kg.  Toore puidu niiskusesisaldus on tavaliselt u 50% ja pärast aastast kuivamist on see veel 30-35%. Suure niiskusesisaldusega puidu põletamisel langeb küttekolde kasutegur, suureneb heitgaaside kogus, samuti pigi ja peene tuha sisaldus. Pigi kogunemine lõõridesse ja korstnasse võib põhjustada tahmapõlengu. Niiskusmõõtjaga saate isiklikult mõõta, et teile ei üritata märga puitu kuiva pähe maha müüa. Kuiva küttepuud kulub vähem ja tuba on soojem. Samuti saate jälgida puidu kuivamist ning otsustada, millal on küttepuud õige aeg hoiukohta laduda, et vältida hallituse teket.

Niiskete voodrilaudade kasutamisega ehitusel võib rikkuda hoone välisilme, kuna puit tõmbub kuivades kokku ja võib kaarduda. Betooni niiskust mõõtes saab kontrollida, kas see on ehituse jätkamiseks piisavalt kuivanud, samuti saab niiskusmõõturiga otsida ehitusvigu, mille tõttu niiskus pääseb konstruktsiooni.

Niiskusmõõturi tehnilised näitajad

  • puidu, kartongi, ehitusmaterjalide nagu krohvi, kipsi, betooni niiskuse mõõtmine,
  • taustavalgustusega LCD ekraan,
  • vahetatavad mõõteteravikud,
  • tugev ja vastupidav korpus,
  • lihtne kasutada,
  • automaatne väljalülitus ja HOLD funktsioon,
  • LED indikaatorid (roheline, kollane, punane) ,
  • tarvikud: 9 V patarei, 2 tagavara mõõteteravikku ja kasutusjuhend
Puit, karong  & Täpsus 6 ~ 60%  &  +/- 2,0%
Ehitussegu, krohv & Täpsus 0,2 ~ 2,9%  &  +/- 0,1%
Temperatuur 0 ~40°C / 32 ~ 99°F
Toitepinge 9 V patarei
Mõõtmed (LxKxS) 51 x 122 x 45 mm
Mass 115 g

Additional information

Brand

PeakTech