Tramec reduktorid

Itaalia firma Tramec reduktorid ja reduktormootorid on tootmises juba 1986. aastast. Firma toodanguks on lai valik kõrgekvaliteedilisi tigu-, hüpoid-, paralleelsete võllidega, võllile paigaldatavad, nurk-, planetaarreduktoreid. Lisaks pakutakse elektrimootoreid, firma Control Techniques  sagedusmuundureid, servoinverterid, servomootoreid jm. Trameci toodangut eksporditakse üle maailma, muuhulgas Aasiasse. Põhjus on selles, et Tramec reduktorid on vastupidavad ja väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega ja sobib hästi hinnatundlikule kliendile. Tramec on väga kliendikeskne, reageerib päringutele eriti kiiresti ning suudab kiirtellimusel tagada väga lühikest tarneaega, kuna tootmine on täielikult automatiseeritud ja asub Itaalias. See on eriti tähtis tootmisklientidele, kelle Itaalia päritolu tootmisliinis on Trameci reduktor oma eluea lõpule jõudnud ja vajab kiiret välja vahetamist. Kuna isegi lühiajaline tootmisseisak võib mõnel juhul kaasa tuua tuhandeid eurosid kahju, töötajate ja klientide ärritust ning rahulolematust, siis on kiire ja tõhus klienditeenindus väga oluline. Tramec pakub ka 3 tasemel kiirtellimusi, mis eeldavad erineva suurusega kiirtöö lisatasusid. Vahel oleme leidnud vajaliku toote väga kiiresti ka Trameci Poola laost. Ka Energiatehnika OÜ laos on valik Trameci XC seeria tigureduktoreid ja neile sobivaid asünkroonmootoreid.

Erinevate pinnakatetega

Tramec pakub reduktoreid ja mootoreid erinevate pinnakatetega vastavalt standardile ISO 12944-1 C1 kuni C5 jm. Saadaval on ka roostevabade võllide, laagrite ja kinnituselementidega variandid, vastavalt merenduse või keemiatööstuse nõuetele. Toiduainetetööstusele ja meditsiinile toodetakse unikaalse patenteeritud antibakteriaalse GHA pinnatöötlusega ja sileda välispinnaga lihtsaltpuhastatavad sertifitseeritud puhastuskindlusega ning toiduainetetööstuse määrete ja tihenditega reduktoreid ja mootoreid. GHA pinnakate on teostatud alumiiniumi erilise poorse anodeerimisega. Alumiiniumi poorid on küllastatud hõbeda ioonidega, mis tagavadki pinna antibakteriaalsuse. GHA reduktoritel ja mootoritel ei ole ribisid, umbseid avasid ega urkaid, kuhu mikroorganismid saaks kinnituda või kasvama ja toodangut reostama hakata. GHA mootorid on AISI 420 roostevaba võlliga ning jahutusventilaatorita. Neid mootorid ja reduktoreid on lubatud survepesuriga või nt liha- ja piimatööstuses kasutatavate kangete kemikaalidega puhastada. Neid võib kasutada ka toiduainete külmhoonetes temperatuuril kuni -30 oC. Selleks on vaja tellida erimääretega pakasekomplekt ja vajadusel eriline küttekeha kondensatsiooni vältimiseks mootoris, et tagada mootori ja reduktori ning laagrite pikk eluiga ka sellistes karmides arktilistes tingimustes, kus tavamootorid lähevad rikki enamasti mõne kuuga. Antibakteriaalse GHA kattega on saadaval ka mitmed teised Trameci toodetavad reduktorid ja mootorid. GHA pinnakate on lisaks väga kõva, tagab parema jahutuse ning on eriti vastupidav kulumisele, kemikaalidele ning korrosioonile.

Tigureduktorid

Tramec toodab ka tigureduktoreid, mille kasutegurit on parendatud erilise sünteetilise määrdega, optimeeritud täppisgeomeetria, laagrite ja materjalide valikuga. Tigureduktor on hammasratasreduktoriga võrreldes hinnalt väga soodne valik vähese kasutusega väikese võimsusega ajami korral. Eeliseks on ka isepidurdusvõime suurematel ülekandesuhetel, mis võimaldab loobuda üsna kallist seisupidurist või kasutada pidurita standardmootorit, mis on piduriga mootorist oluliselt odavam. Servomootoritega tigureduktorit üldiselt ei kasutata, kuna üsna suure inertsmomendiga ja pooleldi libiseva hõõrdumise tõttu raskendatud määrimistingimustega tigureduktorile sobib suhteliselt ühtlasem töörežiim. Tigureduktori madal kasutegur (u 70%) sunnib sama tootlikkuse saamiseks kasutama võimsamat servoajamit, mis kohe nullib ära odavamast tigureduktorist saadava kasu.

Meie lemmik

Servoajamitele pakub Tramec planetaarreduktoreid EP, täpsemast REP ja eriti töökindlast MTA seeriast, mille garanteeritud tööiga lubatud koormusvahemikus on kuni 100 000 tundi. See ületab enamus konkurentide tulemust 3 – 5 korda. Saadaval on ka TEP seeria planetaar-nurkreduktorid. Meie lemmikuks on kujunenud EP seeria planetaarreduktorid, mis on tugevad, vastupidavad, äärmiselt väikese lõtkuga üsna soodsa hinna juures. Nende esinenud puudusena võib märkida pikkamööda suurenevat müra tööea lõpuosas, mis on aga üsna paratamatu nähtus. Üksikuid probleeme on esinenud ka servomootori võlli kinnitusega, kuid need on olnud tingitud reduktori paigaldusjuhiste ebatäpsest järgimisest. Masinaehitajale võib mõnikord peavalu valmistada reduktori ja servomootori ühendamine. Trameci planertaarreduktoritele on saadaval laias valikus ühendusflantse, mille hulgast on alati leidunud antud servomootori ühendamiseks sobiv äärik. EP seeria planetaarreduktorite piiratud valik Delta servomootoritele on Energiatehnika OÜ laos pidevalt saadaval.

Mehhaanika projekteerijale väga mugavaks töövahendiks on Trameci kodulehel tramec.it leiduvad tasuta konfiguraatorid, reduktorite valiku programmid rakenduse ja tooteseeriate alusel, samuti 3D Configuration Manager, mis võimaldab väga mugavalt koostada levinud andmeformaatides kahe- ja kolmemõõtmelised (3D) joonised praktiliselt kõigist Trameci toodetavatest reduktoritest.

Variaatorülekanded

Trameci tootevalikust leiab üsna unikaalsed muudetava ülekandesuhtega variaatorülekandeid, mis on enamus ajamitootjatel juba üsna ammu toodangust maha võetud. Põhjus, mis variaatoreid siiski veel toodetakse, on see, et mõnedes eriti raske keskkonnaga rakendustes, näiteks katmata välitingimustes, on nad töökindlamad kui sagedusjuhtimisega ajamid. Ka variaatorite omadusi on kaasaegse materjalitehnika abil täiustatud ja kõrgekvaliteediliste määretega märkimisväärselt parendatud. Variaatorid sobivad hästi väikese võimsusega rasketes keskkonnatingimustes töötavatele rakendustele, kus ei nõuta laia reguleerimisulatust ja kiiruse muutmine toimub käsitsi.

Hammasratasreduktorid

Võimsamates masinates on põhiliseks siiski hammasratasreduktorid, mida Tramec toodab katvas valikus ja kõigi vajalike lisadega. Vajadusel saab lisaks kasutada TVT grupi teiste reduktoritootjate nt Varmeci valikut. Trameci toodete kvaliteet on kõrge. 12 aasta jooksul, mil oleme Tramecit Eestis esindanud, ei ole nende toodetega olulisi garantiijuhtumeid esinenud. Tõsi küll, meie klientidel on olnud üksikuid reduktorite purunemisi ülekoormuse tõttu. Oleme Tramecväga sõbraliku, abivalmis ja tõhusa tehnilise toe abiga leidnud klientidele kiiresti sobivamad reduktorid, mis on ka probleemideta püsima jäänud.

Meie Energiatehnikas tunneme oma toodet ja pakume tehnilist tuge. Võta ühendust, küsi nõu ja uuri võimalusi.