Artiklid

Mida võiks tuua 2019. aasta?

Mida võiks tuua 2019. aasta Eesti majanduses?

Eesti Vabariigi juubeliaasta on kohe lõppemas. See oli üsna stabiilne aasta, aga järgmine paistab tulema suuremate muutuste aasta. Majanduse tõusulaine on lõppemas ja on hulgaliselt märke saabuvast majanduslangusest. Mis hakkab toimuma pärast Brexitit ja riigikogu valimisi? Kas tuleb uusi pagulaste laineid? Kas maksukeskkond jääb samaks? Mida teeb meie suur naaber Venemaa? Kuidas mõjutavad meid peagi rakendatavad USA ja Hiina tollitariifid?

Üsna kindlalt on oodata majanduslikke ja poliitilisi turbulentse ja on raske kindlamaid prognoose teha. Kindel on vaid see, et muutused on senisest kiiremad ja ulatuslikumad. Võib karta tugevnevat maksutõusu survet. Tahaks loota, et 2019. aastal Eesti majandus- ja maksu- ning poliitiline keskkond jääb stabiilseks hoolimata Brexitist, Prantsusmaa rahutustest, Itaalia majandusraskustest, olukorrast Ukrainas ja jätkuvast põgenikevoolust. Tuleb loota, et meie valitsus suudab riigilaeva kindlalt ja säästlikult juhtida ka tormisel merel. Eesti majanduse olud muutuvad tõenäoliselt veelgi keerulisemaks 2020. aastal, kui eurotoetused järsult vähenevad. Kõige tähtsam on tagada, et ei katkeks elutähtsad teenused – eelkõige side, kütte, elektri-, vee-, toidu- ja kütusevarustus ning pangateenused. Igaüks peaks looma vajalikud varud, et hädaolukorras mõnda aega iseseisvalt toime tulla. Samuti tuleks enne valimisi põhjalikult kaaluda, kelle kätte riigi juhtimine keeruliseks ajaks usaldada.

Tehnika areng läheb muidugi üha suurema kiirusega edasi. Küberturvalisuse tagamine on järjest tähtsam, kuna praktiliselt kõik valdkonnad on internetiga ühendatud. Eesti suurimaks projektiks tõotab kujuneda Balti riike Euroopaga ühendav Rail Baltic´u raudtee, mille ehitus algab järgmisel aastal. Aktuaalne on biometaani tehaste ja Baltikumi gaasivõrgu rajamine. Jätkub päikese-energeetika ja elektriautode laadimisvõrgustiku arendamine.

Kuna Eestis tööstuses ja energeetikas on probleeme ja kasutamata võimalusi küllaga, häid insenere aga napib, siis soovitaks julgesti kasutada Energiatehnika OÜ teenuseid. Meile meeldib uudseid masinaid ja seadmeid välja mõelda ja tehnilisi probleeme lahendada. Lahendame kliendi probleemid päriselt ja aitame kasutusele võtta uusi tehnilisi võimalusi. Teeme oma tööd  konkurentidest põhjalikumalt ja kaugemale tulevikku vaadates. Meie originaalsed elektroonika- ja automaatikalahendused paistavad silma kõrge töökindluse, täpsuse ja säästlikkuse poolest. Aitame oma klientidel ka tootmisseadmeid moderniseerida ja automatiseerida. Meil on tihedad sidemed mitmete juhtivate tarnijatega, ülikoolidega ja erialaorganisatsioonidega, kes aitavad meil olla kursis teaduse ja tehnika uusimate suundumustega.

Energiatehnika OÜ tänab kõiki kliente ja uudiskirja Infosäde lugejaid.

Soovime teile rõõmsaid jõule ja edukat uut aastat!

Jüri Joller

20.12.2018

Sul on küsimusi? Võta julgelt ühendust:

    Nimi*

    E-mail*

    Sisu

    Share this post