Artiklid

Seadmete elektriohutuse remondijärgse ja perioodilise testimise koolitus

Tööandja peab tagama töövahendite ohutuse kogu kasutusaja vältel. Ohutuse tagamiseks tuleb töövahendeid regulaarselt hooldada ja kontrollida. Samuti tuleb töövahendeid kontrollida pärast remonti. Koolitusel tutvustatakse kehtivate seaduste ja standardite nõudeid seadmete elektriohutuse kohta ning õpetatakse elektriohutuse testimist Secutest ST seeria ohutustestritega.

 

Koolituse nimetus: Seadmete elektriohutuse testimine ohutustestriga Secutest ST.Secutest

Toimumise aeg: kokkuleppel.

Kestus: 1 päev (6 ak tundi)  kl 10 – u 17.00, lõuna 1 h, lisaks 3 u 15 min pausi.

Asukoht: kokkuleppel.

Tunnistus: isik on läbinud elektriseadmete ohutustestri Secutest koolituse ja võib sellega elektriohutust testida iseseisvalt või elektriala spetsialisti juhendamisel.

Õpiväljund: koolituse lõpetanul on vajalikud teadmised ja oskused mittestatsionaarsete elektriseadmete testimiseks elektriohutustestriga Secutest ST ning tarkvaraga IzytronIQ.IZYTRON_IQ

Koolitajad: Jüri Joller (DSc, vol ins. tase 8) ja Sixten Sepp (tase 6).

Energiatehnika OÜ HTM täiendkoolitaja reg nr: 197457.

 

Koolituse sisu

  1. Toote nõuetele vastavuse seaduse, Seadme ohutuse seaduse, Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse, standardite EN 50699, EN 50678, EN 62353, EN 60974-4 ja EN 61010-1 lühitutvustus; elektrilöögivastase kaitse põhireeglid, elektriseadmete ohutusklassid; nõuded testimiskohale ja testide kavandamine.
  2. Elektriseadme remondijärgne ja perioodiline kontroll

2.1. Visuaalne kontroll

2.2 Secutest ST Base või ST Pro tutvustus – osad, juhtosad, pesad, proovikud, automaatsed testjadad, adapterid jm

2.3 Elektriohutuse ja muude kaitsemeetmete testimine üksikmõõtmistega (Secutesti kasutamisega) – kaitsejuhi takistus, isolatsioonitakistus, lekkevoolud, puutevoolud, funktsionaalne test; põhiliste mõõteühendused ja suuruste piirväärtused erinevates standardites; pikendusjuhtmete testimine, mõõteadapterid.

2.4 Eelseadistatud testijadade seadistamine ja kasutamine

  1. IzytronIQ tarkvara variantide ja kasutamise tutvustus – andmebaasi loomine, raportite kujundamine, printimine ja salvestamine, testijadade tegemine; raporti näide.
  2. Praktiline ülesanne
  3. Teadmiste kontrolli test valikvastustega ankeet või Kahoot äpiga vähemalt 60% õigeid vastuseid.

Lõpetamine ja testi edukalt läbinutele tunnistuste andmine.

 

Korralduslik info

  • Palume teil koolituspäevaks reserveerida sobiv kontoriruum, kus on HDMI arvutiprojektor või suur teler esitluse näitamiseks.
  • Palume koolitusruumi tuua mõned lihtsamad pistikühendusega madalpinge elektriseadmed, nagu nt elektriradiaator, laualamp, arvutikuvar, pikendusjuhe vmt, millega saaks praktiliselt Secutesti kasutamist õppida. Testitavad elektriseadmed võivad olla ka rikkis ja peab arvestama, et need võivad testimisel ka kahjustuda.
  • Võimalusel võtke koolitusele ka oma Secutest ja arvuti paigaldatud Izytroniq

 

Lähem info ja tellimine:

Energiatehnika OÜ

📍 www.energiatehnika.ee
📧 info@energiatehnika.ee
📞 +372 6551312

 

Share this post