Väike-Männiku 3, 11216 Tallinn Eesti
+372 655 1312
info@energiatehnika.ee

Tootekoolitused

Tänapäeva mikorelektroonika-, automaatika- ja mõõteseadmed teostavad keerukaid, ülesandeid lõppkasutajale näiliselt väga lihtsalt ja kiirelt. Seadme kasutama õppimine võib võtta näiteks mõned minutid kuni tunni. Lihtsama programmeritava kontrolleri lahenduse riist- ja tarkvara väljatöötamiseks kulub spetsialistil mõni päev kuni nädal. Tootekoolituseta spetsialist võib uue kontrollerisüsteemi väljaotsimisele, ostmisele, tundmaõppimisele, katsetamisele kulutada mitu kuud ja tulemus võib olla ikkagi poolik ja seda ei saa kliendile üle anda. Peamiseks barjääriks on riist- ja tarkvara käsiraamatute tohutu infomaht, mis keerukamatel seadmetel ulatub tuhandete lehekülgedeni. Sellises mahus võõrkeelse keeruka tehnilise info läbitöötamine võtab kaua aega ja nõuab töötajalt suurt kannatust ja pühendumist. Internetist vm leitud juhised ei pruugi olla kõige õigemad.

Vajalike baasteadmiste olemasolul aitab tootekoolitus uut programmeeritavat kontrollerit või servokontrollerit õigesti kasutama õppida juba 1-2 päevaga. Koolitusel saadud tootja esindaja juhised ja näited võimaldavad kohe asuda oma rakendusi programmeerima, kasutades hästitoimivat riistaralist lahendust ja õigeid töövõtteid, säästes hiljem oluliselt tööaega. Spetsialisti konkreetse tööülesande olulisemalt kiiremat ja kvaliteetsemat täitmist võimaldav koolitus tasub end sageli esimese projektiga. Elektriajamite energiasäästu koolitused ja rakendusprojektid ei ole nii kiire tasuvusajaga, kuid investeering toodab suurt kasumit veel palju aastaid pärast tasuvuspunkti ületamist.

Energiatehnika OÜ insenerid käivad ise regulaarselt tootekoolitustel automaatikaseadmete tootjate juures ja annavad saadud teadmised edasi kolleegidele ja klientidele.

 

20.märtsil 2018 toimub Lenze ajamikoolitus. Loe lähemalt siit