Artiklid

Sagedusmuunduri seadistamine – kuidas säästa aega?

Sagedusmuunduri seadistamine – kuidas säästa aega?

Vali sobiv sagedusmuundur siit

Elektrimootorite kiiruse juhtimiseks kasutatavate sagedusmuundurite juhtimissüsteemid on muutunud järjest keerukamateks, kuna masinate automaatjuhtmimine esitab üha uusi nõudeid sagedusmuunduritele, milles kasutatav arvutustehnika võimaldab realiseerida väga keerukaid juhtimisülesandeid. Masinate tootlikkuse ja täpsuse suurendamiseks ning energiakulu vähendamiseks on vaja üha kiiretoimelisemaid ja täpsemaid regulaatoreid. Automaatikavõrkudest ei pääse enam mitte kuidagi üle ega ümber. Sagedusmuundurite keerukuse suurenemine ja võimaluste lisandumine põhjustab aga üha suuremat ajakulu uute lahenduste ja rakenduste seadistamisel.

Tehnika areng on kiire

Toomisse tulevad üha uued sagedusmuundurid ning vanematele tüüpidele, mida on täis Eesti tehased, ei leia enam asendusi. Sellega on kõige rohkem hädas tööstusautomaatikud, kellel tuleb tagada tootmise pidev toimimine ning uue sagedusmuunduri seadistamine on väga ajakulukas. Mitmesajaleheküljelistes võõrkeelsetes käsiraamatutes, sadades parameetrites ja keerukas seadmestikus suudavad käigu pealt orienteeruda ainult koolitatud  ja kogemustega  spetsialistid, keda võib olla raske või võimatu kiirelt leida. Ka neil ei ole lihtne, kuna tootmisseisak põhjustab nagunii närvipinget ja ületunnitööd.

Sagedusmuundurite tootjatele on kiire sagedusmuunduri seadistamise vajadus hästi teada

Jah, nad püüavad seda suurema või väiksema eduga lahendada. Mõned tootjad on uuesti pöördunud tagasi ülilihtsalt seadistatavate muundurite juurde, kasutades ainult mõnda potentsiomeetrit. Teised kasutavad sagedusmuunduri seadistamise kasutajasõbralikkuse suurendamiseks makroprogramme, arvutiprogramme, viisardeid jm abivahendeid. Esimene lahendus võib mõnel lihtsamal juhul hästi toimida, kuid ei sobi masinaehitajatele, kellel on vahel neid keerukaid funktsioone tõepoolest tarvis. Teine lahendus on seadistajatele juba väga suureks abiks.

Näiteks Saksa tootja Lenze on läinud veelgi kaugemale, muutes sagedusmuunduri juhtsüsteemi modulaarseks. See tähendab, et jõuosa külge saab ühendada erinevaid juhtimissüsteemi plokke vastavalt tegelikule vajadusele. Kasutajaliidese pessa saab paigutada näikteks WLANi või USB ploki. Sagedusmuunduri seadistamiseks ja diagnostikaks on loodud mitmel tasemel arvutiprogrammid ja nutitelefoni äpp erinevatele rakendustele. Äpp suhtleb kasutajaga lihtsas inimkeeles vastavalt rakenduses vajalikule tasemele. i500 seeria sagedusmuunduritega saab WLANi abil ühenduse mistahes maailma punktist, kus on saadaval internet. Sagedusmuundur on liidetud asjade internetti (IoT). Olemuselt keeruline toode on tehtud kasutajale lihtsaks, võimaldades ülikiiret seadistamist, käikuandmist ja diagnostikat ka suhteliselt väheste erialaste teadmistega ja kasutajaliidese kasutamise vilumuseta.

Soovitame vaadata videoid internetis alltoodud linkidelt.

i500 tutvustus: https://www.youtube.com/watch?v=FX_aeXupoVA

Seadistusprogrammi Easy Starter tutvustus: https://www.youtube.com/watch?v=Pi9w9f3Sv_A

Juhtsüsteemi kasutamine, USB ja WIFI mooduli ning äpi Lenze Smart Keypad kasutamine: https://www.youtube.com/watch?v=7U2DnAa92Ek

Äpi allalaadimine: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenze.smartkeypadapp

  Vali sobiv sagedusmuundur siit

Energiatehnika OÜ on firma Lenze partner ja süsteemiintegraator Eestis.

Küsimuste korral võtke meiega julgesti ühendust täites allolev väli. Jätke oma kontaktandmed ja kirjeldage lühidalt oma muret ning vajadusi.

    Nimi*

    E-mail*

    Sisu

    Share this post