Artiklid

Kas olete teinud kõik, et teie tootmine ootamatult ei seiskuks?

Kas olete teinud kõik, et teie tootmine ootamatult ei seiskuks?

Saksa masinatööstus on Euroopa võimsaim ja ka Eestis on palju sealset päritolu või mujal sakslaste järgi tehtud tootmisseadmeid. Enamus tootmisseadmed kasutavad sagedusjuhtimisega vahelduvvoolumootoreid või servoajameid. Saksa masinatööstuse lemmikuks on kujunenud Lenze, kelle ajameid, sagedusmuundureid ja servoinvertereid leidub praktiliselt igas Eesti tootmisettevõttes. Meil on levinumad vanemad tootmisseadmed, kus on ka vanema põlvkonna muundurid. Elektroonika tootearendus on aga kiire ja toimumas on järjekordne põlvkonnavahetus.

Lenze lõpetab lähiajal 8200, 9300, ECS, SMD ja TML seeria muundurite tootmise. Nende toodete tarned peavad olema lõpetatud 30.4.2019. Soovitame tootmise eest vastutaval isikul avada oma tootmisseadmete automaatikakilpide uksed ja vaadata, kas seal leidub nende seeriate muundureid, mis võivad näha välja sarnased allolevatele. Tehke neist täpne nimekiri ja tüübikoodide fotod. Kontrollige, kas teil on olemas õigesti seadistatud varuseadmed, varundatud seadistused, kavandatud moderniseerimine või uue tootmisseadme ostmine.  

Fotodel: Lenze 8200, 9300, SMD ja TML seeria sagedus- ja servomuundurite näiteid.

2019. a jaanuaris on võimalik täiendav hinnatõus neile mudelitele, mille tootmine lõpetatakse. Tõenäoliselt saab tellimusi esitada veel märtsini. Kindlasti ei soovitaks tellimist jätta viimasele hetkele, kuna tellijaid võib olla palju rohkem, kui tellimusi vastu võetakse. Muundurite varuosi ja remonti saab siiski tellida kuni 30.4.2021. Remont on tavaliselt üsna aeganõudev ja võib mitte anda tulemust, kui varuosi enam ei ole.

Soovitan teil veel vanal aastal tellida enda tootmisele vajalikud tagavaramuundurid, mille tootmine lõpetatakse.

Lenze partner ja süsteemiintegraator Eestis on Energiatehnika OÜ. Võtke meiega ühendust info@energiatehnika.ee või tel 655 1312, et tellida endale nimetatud seeriate muundureid tagavaraks või leida sobivad asendused. Meilt saate ka üleminekuks vajaliku nõustamist, tehnilist tuge ja tootekoolitusi meie kogenud inseneridelt.

Jüri Joller

Energiatehnika OÜ 

Kui Sul on Lenze sagedusmuundurite kohta küsimusi või soovid nõuannet, siis võta ühendust:

    Nimi*

    E-mail*

    Sisu

     

    Share this post