Artiklid

Arukas energiakulu andur energiajuhtimiseks

 

Olemasolevasse süsteemi lihtsalt paigaldatav arukas energiakulu andur energiajuhtimiseks

Ettevõtted soovivad protsesside paremaks jälgimiseks ja energiatõhususe suurendamiseks saada senisest oluliselt rohkem energiatarbimise infot, mille kättesaamine ja salvestamine on muutunud üha keerukamaks. Eriti tülikas on nutiarvestite lisamine olemasolevasse elektripaigaldisse, kus ruum on piiratud ja tavalised energiatarbimise salvestid nagu elektriarvestid kuidagi ära ei mahu. Siin tuleb teile appi ENERGYSENS minimaalsete mõõtmetega lihtsalt
paigaldatav arukas energiaandur.

Arukas energiaandur ENERGYSENS mõõdab üksikute madalpingeseadmete tarbitavat energiat, võimsust, voolu, pinget ja sagedust. Selle info alusel saate tarbijaid tõhusalt juhtida ja energiajuhtimissüsteemi parendusmeetmeid energiatõhususe suurendamiseks kiiresti tarvitusele võtta või vähendada seadmestiku seisuaega ennetava hoolduse abil. Ülekoormuse tekkimisel saadetakse hoiatusteade, mis võimaldab ennetada kahju tekkimist.

Miks eelistada Gossen Metrawatti energiakulu andurit?

SKALEERITAVUS VÕI SÜSTEEMI PAIGUTUSE SUUREPÄRANE PAINDLIKKUS

 • Modulaarne süsteem koosneb ENERGYSENS | COM põhimoodulist ja kuni 10 andurist, nt. ENERGYSENS | ES4003
 • Anduritel on 3 või 12 mõõtepunkti mitmete elektritarbijate eraldi mõõtmiseks nimivooluga kuni 40 või kuni 80 amprit.
 • Süsteemi saab kergesti laiendada või muuta. Ühe sideseadme külge saab ühendada kuni 120 mõõtepunkti.

TÄPNE VÕIMSUSE MÕÕTMINE TÕHUSAKS JA TÄPSELT SIHITUD ENERGIAJUHTIMISEKS

 • Kiiretoimeline andmesiin võimaldab tarbijate võimsusi õigesti määrata, arvestades täpselt eraldi iga voolumõõtepunkti pinget.
 • Mõõtesüsteemi omatarve on eriti madal, võrreldes tavapäraste süsteemidega.

 

 

AEGASÄÄSTEV PAIGALDUS KOHE TÖÖTAVAKS VEATUKS PAIGALDUSEKS

 • Andurid paigaldatakse väheste lihtsate võtetega.
 • Põhimoodul kinnitatakse 35 mm DIN-paigalduslatile mistahes soovitud asendis erinevate võimalustega.

 

 

 

IDEAALSELT INTEGREERITAV KIIREKS SIDEKS VÄGA ERINEVATE SÜSTEEMIDEGA

 • Paindlik side ja kauglugemine manustatud liidese kaudu.
 • Erinevad ühendusvõimalused, kasutades Modbus TCP-d või Modbus RTU-d.
 • Tasuta seadistustarkvara sidumiseks mistahes süsteemi keskkonda isegi programmeerimisoskusteta.

Täiendav info: http://www.ecs-4.com/en/content/energysens

 

ECS – ARUKAS SÜSTEEM KULUDE JUHTIMISEKS

Firma Gossen Metrawatt energiajuhtimissüsteem ECS on arukas energiatarbimise andmesalvestuse lahendus, mis võimaldab energiatarbe ja koormuse optimeerimist, aga ka kulukeskuste järgi arveldamist.

ISO 50001 nõuetele vastav energiajuhtimisüsteem koosneb multifunktsionaalsest andmesalvestist SMARTCONTROL, energiaarvestitest ENERGYMID või ENERGYSENS, viimased sobivad eelkõige olemasolevate paigaldiste lihtsaks kaasajastamiseks. Energiatarbe andmete hindamine toimub juhtimistarkvara SMARTCOLLECT abil.

 

Tarkvara SMARTCOLLECT hõivab lihtsal viisil väga erinevatest seadmetest mõõteandmeid ja salvestab need avatud SQL andmebaasi. Tarkvara pakub peamisi andmeanalüüsi ja energiajälgimise funktsioone. Hõivatud andmeid saab kombineerida salvestatavateks või automaatselt edastatavateks aruanneteks. Täiendavad laiendusastmed hõivavad ja visualiseerivad süsteemi pingekvaliteedi andmeid ning koostaved nende alusel standardi EN 50160 kohase aruande. SCADA moodul võimaldab tehase, protsesside ja protseduuride terviklikku graafilist visualiseerimist.

 

Energiatehnika OÜ on Gossen Metrawatti ametlik esindaja Eestis. Meie insenerid on läbinud Saksamaal GMC-i tootekoolitused ning suudavad tõhusalt lahendada erinevaid kliendi vajadusi. Küsi toote kohta lisa täites alloleva vormi.

  Nimi*

  E-mail*

  Sisu

  Share this post