Väike-Männiku 3, 11216 Tallinn Eesti
+372 655 1312
info@energiatehnika.ee

Patendiuuring

Globaalne konkurents ja tehnoloogiline võidujooks nõuavad tootjatelt eesliinile jõudmiseks pidevat toote- ja tehnoloogiaarendust, mis on seotud intellektuaalse omandiga (IO). IO kaitseks on 2 põhilist teed – salastamine või patenteerimine ehk toote, meetodi, kasuliku mudeli või tööstusnäidise kaitsmine patendiga maades, kus toodet või litsentsi müüa kavatsetakse.

Kogu maailmas avaldatud patentide arv ületab juba sadat miljonit, suurenedes praegu WIPO andmetel u 3 miljoni võrra aastas. Neist u 1 miljon patenditaotlust aastas esitatakse ainuüksi Hiinas, u teine miljon taotlust esitatakse kokku USAst ja Jaapanist. Patenteerimise tempo kasvab jätkuvalt. Suurfirmad ümbritsevad oma tooted „patendihekkidega“, millest läbi tungimine võib olla keeruline, eriti kui ei ole oma kaitstud patente lähedases valdkonnas.

Patendi saamiseks peab toode või meetod enamikus maades olema maailmas uudne vähemalt mingis osas. Leiutist või uudset lahendust tuleks enne kaitsmist põhjalikult uurida eelnevalt avaldatud patentide, tootekirjelduste, interneti lehekülgede ja erialase kirjanduse põhjal. Patendiuuringuks on vaja uuest lahendusest ja avaldatud taotlustest põhjalikult aru saada, et sarnaste patentide arvu, töö mahtu ka kestust piirata.

Kuidas Energiatehnika saab teid aidata?

Näiteks arvate, et olete leiutanud uudse elektri- või automaatikaseadme, aine, tehnoloogia või meetodi, võime kontrollida, kas leiutis tegelikult tõesti toimib nii, nagu arvate ja kas see on vähemalt mingis osas uudne. Samuti võivad kliendid vajada nõustamist patendivaidlustel.

Patendiotsingul leitud patendid, samuti erialane tehniline kirjandus vajab põhjalikku uurimist, et aru saada, kas ja mille poolest leiutis või lahendus suurest hulgast teadaolevatest erineb. Sageli areneb leiutis patendiuuringul leitud info põhjal edasi, sest Energiatehnika OÜ rahvusvaheliste kogemustega tipptasemel kvalifikatsiooniga elektriinsenerid võivad leida, probleeme, uusi võimalusi ja aidata täiendavate nõuannetega.

Kliendi IO jm info konfidentsiaalsus on Energiatehnika OÜs vaikimisi tagatud. Soovi korral sõlmime ka konfidentsiaalsuslepingu.

Energiatehnika OÜ-l on patenteerimise kogemused ja saame klienti tõhusalt aidata patendinõudluste, graafilise materjali ja patenditaotluse koostamisel. Esialgse info läbitöötamise järel kasutame eelistatult patendibüroo Turvaja OÜ patendivolinike abi, kellega oleme korduvalt koostööd teinud patentide, kasulike mudelite ja kaubamärkide kaitsmisel.

Võtke meiega julgesti ühendust, vajutades allolevale väljale, jätke oma kontaktandmed ja kirjeldage lühidalt üksikasju avamata oma seadet, meetodit või ainet ning oma vajadusi (testimine, patendiuuring, -vaidlus vm).